Дозволи військовозобов'язаним чоловікам для поїздок Україною видаватимуться на період від 30 діб до року.

Про це повідомив речник речник Міноборони Олександр Мотузяник.

«Такі дозволи видаватимуться на місцях: від 30 діб до 1 року. Крім того, буде виведено окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють такі виїзди в рамках службових обов’язків, на роботу або через життєві обставини», — сказав він під час брифінгу.

Спікер уточнив, що станом наразі йдеться про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Він додав, що, за його словами, порядок буле «відшліфований на практиці» у самих територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

«Відповідний баланс між забезпеченням права громадян на вільне пересування, а також між порядком контролю за мобілізаційним ресурсом буде дотримано», – додав він.

Мотузяник додав, що подібна норма вже була закладена в законі України про загальний військовий обов’язок та військову службу ще з 1992 року. Наразі в рамках нормування цього процесу Генштаб відпрацював відповідний перелік, сказав речник.

В свою чергу координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека наголосила військовозобов’язані чоловіки можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів. Однак при зміні місця свого проживання вони повинні звернутися до відповідних органів.

Вона пояснює, що в повідомленні Генерального штабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації.

“Тобто це відбувається за тими законами, які в нас уже давно були ухвалені”, – ствреджує Рябека.

Таким чином, особа, яка змінює місце проживання, повинна була звернутися – на той час – в військкомат, а сьогодні – до центра військового комплектування – знятися з обліку і поїхати стати на облік в новому місці, що не являється новим правилом.

“Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але, дійсно, мета така – щоби впорядкувати цей облік, щоби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів”, – припускає Рябека.

Тобто, не йдеться про те, що для виїзду з міста, з області, з села до села чи з району до району треба брати дозвіл. Ні. Мова йде про те, коли особа змінює місце проживання або місце реєстрації.

“Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоби юридично впорядкувати цей документ та внести поправки для того, щоби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто такої мети не ставилось”, – підсумувала координатор руху адвокатів ЗСУ.

Фото: Відкриті джерела