У 2022 році Центральні банки світу додали до своїх запасів 1 136 тонн золота на суму близько 70 мільярдів доларів, що є найбільшим показником із 1967 року.

Про це повідомила Всесвітня рада по золоту, передає Reuters.

“Ці дані підкреслюють зміну ставлення до золота з 1990-х і 2000-х років, коли центральні банки, особливо західноєвропейські, які володіють великою кількістю злитків, продавали сотні тонн на рік. Після фінансової кризи 2008-09 років європейські банки припинили продавати золото, а дедалі більше країн з економікою, що розвивається, таких як Росія, Туреччина та Індія, почали його купувати”, – зазначає агентство.

Як відомо, центральні банки полюбляють золото, оскільки очікується, що воно збереже свою вартість у турбулентні часи, і, на відміну від валют та облігацій, не залежить від жодного емітента чи уряду. Золото також дозволяє центральним банкам диверсифікувати свої активи від таких активів, як казначейські облігації США та долар.

“Ви можете бачити, що ці фактори впливають на те, що сталося минулого року. На геополітичному фронті та макроекономічному фронті було багато невизначеності та волатильності”, – пояснив аналітик Всесвітньої ради по золоту Крішан Гопаул.

За даними ради, купівля золота знизилася під час пандемії коронавірусу, але прискорилася в другій половині 2022 року, коли центральні банки придбали 862 тонни в період з липня по грудень.

Центробанки, включаючи банки Туреччини, Китаю, Єгипту та Катару, заявили, що купували золото в минулому році. Але покупців близько двох третин золота, купленого центральними банками минулого року, не було оприлюднено.

До банків, які не публікують регулярно інформацію про зміни у своїх золотих запасах, належать центробанки Китаю та Росії.

Нагадаємо, що Україна піднялася у рейтингу сприйняття корупції. Таким чином, показник зріс на один бал і Україна тепер посідає у рейтингу 116 місце (зі 180).

Фото: відкриті джерела