Російські пропагандисти створюють фейкові сторінки українських військових у соцмережах, де публікують викрадені фото та відео з додаванням розпачливих субтитрів та написів.
Про це повідомляє проєкт «Донбас.Реалії».
«Акаунт військового у ТікТоку може бути фейковим, а інформацію в ньому Росія може використовувати для війни. Телеграм-канал нібито бригади ЗСУ може не мати до неї жодного стосунку. А група, де багато місяців лайкають патріотичні картинки, раптом може поширити звичайний російський вкид», – йдеться в повідомленні.
Так, у застосунку ТікТок виявили фальшивий акаунт військового. Той маскувався під особисту сторінку сержанта ЗСУ, що справді веде свій щоденник війни. Сторінка-клон мала понад 19 тисяч підписників, українці висловлювали в коментарях слова підтримки, а деякі відео набирали мільйонні перегляди.
У цьому акаунті, який був клоном акаунту військовослужбовця ЗСУ, містилися справжні відео, зняті реальними воїнами: але накладені на них були зовсім не ті повідомлення, які мав на увазі автор справжнього пабліка. Ці повідомлення вселяли розпач і недовіру.
Як зазначає видання, набираючи в пошуку Telegram назву бойового підрозділу ЗСУ, часто можна знайти два або кілька каналів з такою ж чи схожою назвою та з аватарками, які дублюють символіку бригад. Непросто зорієнтуватися, яка з них офіційна, а які ні.
Журналісти переконалися, що фейковий Telegram-канал бригади зараз так само легко знаходиться в пошуку Telegram, як і офіційний. 46-та окрема аеромобільна бригада в усіх своїх соцмережах заявила, що не має стосунку до клонованої сторінки й повідомила, що існує лише один її офіційний канал.
Закрити такі джерела дезінформації у Telegram зазвичай дуже складно або й неможливо.
Крім очевидних фальшивок, у тому ж ТікТоку є багато акаунтів та стрімів, на яких люди видають себе за військовослужбовців: одягають камуфляж і міркують про те, що, наприклад, «воювати немає за кого», «воїнів ніхто насправді не цінує» або «чому не воюють багаті». Однак, немає жодної певності, що ці люди справді є військовими.
«Убезпечити від потрапляння в оману на емоціях може лише критичний підхід: перевіряти інформацію, сумніватися, не вступати в неверифіковані групи та не ділитися в мережі дописами, правдивість яких не можете перевірити», – підсумували в матеріалі.
Як ми писали, у РФ за «дискредитацію» військових тепер можна отримати до 15 років ув’язнення.
Фото: Facebook Територіальної оборони ЗСУ