Викрадення прем'єр-міністра Італії Альдо Моро, вибачення Папи Римського за мовчання багатьох католиків у часи Голокосту й заснування Ради з прав людини: чим запам'яталося 16 березня.
16 березня 1978 року в Римі ліворадикали з «Червоних бригад» викрали впливового політика Альдо Моро. Так терористи намагалися тиснути на уряд держави, який, за їхнім планом, мав віддати розпорядження про звільнення ув’язнених терористів. Утім, уряд Італії на переговори не пішов. Зрозумівши, що своїх цілей вони не досягнуть, злочинці вбили Альдо Моро через 54 дні після викрадення.
Альдо Моро в полоні в «Червоних бригад»
16 березня 1998 року Папа Римський Іван Павло II попросив вибачення за бездіяльність та мовчання багатьох католиків під час Голокосту. У передмові до знаменної публікації під назвою «Ми пам’ятаємо: Роздуми про Шоа», Понтифік висловив сподівання, що історична декларація покаяння Ватикану щодо католицьких недоліків у боротьбі з Голокостом «справді допоможе вилікувати рани минулих непорозумінь і несправедливості».
Єврейські спільноти в Ізраїлі та США неоднозначно сприйняли вибачення Папи
16 березня 2006 року Генеральна асамблея ООН майже одностайно проголосувала за утворення Ради з прав людини. За резолюцію проголосували 170 країн. Голоси «проти» подали чотири країни (Ізраїль, Маршаллові Острови, Палау, США). Ще три держави утрималися (Білорусь, Іран, Венесуела). У результаті була створена Рада з прав людини замість базованої в Женеві Комісії з прав людини, яка зазнала критики через надмірну політизацію.
Фото: Відкриті джерела