З початку року до Головного управління Держпраці у Київській областінадійшло 1067 звернень громадян щодо порушення їх трудових прав, в тому числі неоформлення трудових відносин.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду у м. Києві кількість застрахованих осіб з початку року зменшилася з 2 млн до 1,3 млн. осіб (45%), що може свідчити про зростання рівня незадекларованої праці.
Тож Державна служба України з питань праці починає проведення інформаційної кампанії «Виходь на світло». Вона спрямована подолати проблему недоброчесних трудових відносин між працедавцями і працівниками.
Чому незадекларована праця — це відсутність прав у взаєминах із роботодавцем, які наслідки вона має для держави, бізнесу та кожної окремої людини дивіться у відео роз’ясненнях проєкту «Виходь на світло».
Нагадуємо, що Міжвідомча робоча група створена наприкінці 2021 року за ініціативи Держпраці з метою розробки спільних заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму.
Першим результатом роботи стала розробка Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2022 рік. Цей план передбачає проведення широкомасштабної інформаційної кампанії, моніторинг стану оформлення трудових відносин та інспекційну кампанію по виявленню неоформлених трудових відносин.
З перших днів війни Київський міський центр зайнятості став важливим об’єктом столичної інфраструктури, який забезпечував життєдіяльність мегаполіса. Столична служба зайнятості не зупиняла своєї роботи навіть, коли в місті було вкрай неспокійно.