Російські військові змінили локацію застосування дронів іранського виробництва з нової партії.
Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу в Media Center.
Якщо раніше це був Крим та Херсонська область, то зараз точки запуску перемістили в Краснодарський край, на східне узбережжя Азовського моря.
“Якусь частину вдається збивати ще на підступах, це Одеська, Миколаївська області. Саме там Повітряне командування “Південь” працює доволі таки ефективно. Далі допомагає вже, якщо певна кількість дронів проходить, бо ворог використовує усі дані розвідок, якими він володіє: наземна, агентурна, космічна, — вони прокладають маршрути там, де очевидно є слабкі місця української протиповітряної оборони, бо всю територію перекрити не вдається, командування “Схід” і “Центр”, — зазначив Ігнат.
Речник командування Повітряних сил не виключив, що надалі будуть і наступні поставки БПЛА від Ірану.
Ігнат зауважив, що за листопад та грудень РФ запустила 127 “шахедів” і 300 крилатих ракет по території України.
“Вони почали застосовувати їх поетапно, невеликими групами на різних напрямках, вивчаючи, як реагуватиме протиповітряна оборона, якими засобами ми їх збиватимемо, і вони зрозуміли, що найефективніше для них це використовувати їх в нічний час, тому що вночі нема візуальної прив’язки до цілі, і ті засоби, які можуть їх знищувати, такі як стрілецька зброя чи зенітні гармати, великокаліберні кулемети, які застосовуються для збиття цих БПЛА. З 23.00 або раніше, коли у них починається доба за їх московським часом, і фактично до 5 ранку ці БПЛА збиваються Силами оборони України”, — розповів він.
Іранські дрони, які прив’язані до різних GPS-систем, будують маршрути в обхід.
“Летіти по колу, можуть взагалі кружляти, уникаючи систем ППО, і це збільшує час. Середня швидкість дрона приблизно 150 км/год. Це і є польотне завдання”, — додав він.
Фото: відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.