Кілька місяців тому Netflix запропонував співпрацю Українській кіноакадемії та House of Europe - стрімінговий сервіс став грантодавцем для українських кінофахівців. Один із грантів передбачає $720 000 на створення сценаріїв та онлайн-сесії з міжнародними кінопрофесіоналами, інша – €100 000 – на стипендії та навчання, за які змагатимуться кінематографісти.
Результати відбору були оголошені Українською Кіноакадемією. Відібрано 48 проектів, вони отримають по 15 тисяч доларів кожен на сценарій для команд (сценариста й продюсера) та онлайн-сесії з міжнародними експертами галузі.
“До участі у програмі було подано 717 проєктів, які пройшли технічний відбір. З них 157 становить документальні проєкти, 190 – ігрові серіали та 370 повнометражний фільм”, — пишуть у релізі.
Ініціатива підтримується Netflix Fund for Creative Equity, глобальним фондом, запущеним на початку 2021 року, який має на меті створити більше можливостей для людей з недостатньо представлених або маргіналізованих спільнот, щоб їхні голоси були почуті. У релізі відмічено, що “Netflix не має доступу та не брав участі в будь-якій оцінці матеріалів, поданих до участі у програмі, та не бере на себе жодних зобовʼязань щодо проєктів, які беруть участь у програмі”.
Результати відбору одразу викликали безліч питань. Зокрема було помічено, що кілька членів журі, що “просунули” свої проєкти. Проєкти оцінювала команда провідних українських експертів: Наталія Стрибук (продюсерка), Олеся Лук’яненко (креативна продюсерка), Сергій Зленко (представник України в Eurimages), Алік Шпилюк (кіноексперт, арт-директор Української кіноакадемії), Олексій Гладушевський (продюсер, сценарист), Сергій Буковський (документаліст), Дар’я Бассель (продюсерка, директорка індустрійної платформи Docudays UA), Аліна Горлова (режисерка, сценаристка) та Геннадій Кофман (продюсер, член Правління та Відбіркової Ради Docudays UA).
Так, зокрема, у списку переможців фігурують проекти таких членів журі: Наталії Стрибук (“Моє серце – сталь”, автор сценарію Аліна Семерякова, продюсер Наталія Стрибук), Олесі Лук’яненко (“Тіна”, автор сценарію Аркадій Непиталюк, продюсер Лук’яненко Олеся), Олексія Гладушевського (“Втручання”, автор сценарію Євген Тунік, продюсер Олексій Гладушевський). Повідомляють, що внаслідок такого “дерибану” члени журі присвоїли більше ніж 105 тисяч доларів.
Така ситуація обурила продюсерку Наталію Якимович, проєкт якої не був обраний “журі”. “Назви проєктів та імена переможців звучать достойно. Багато моїх знайомих, за яких я радію і людей, яких поважаю. Я не можу зрозуміти іншого, як молоді, досвідчені, фахові люди з членів журі не відчували дисонансу, подаючи свої проєкти. 6 з 9 членів журі отримають фінансування своїх проєктів”, — емоційно відгукнулася Наталя.
Їй у відповідь Олеся Лук’яненко запевнила, що журі не голосувало за свої проекти.
У коментарях пишуть, що онлайн-сервіс має втрутитися і скасувати конкурс через репутаційні ризики.
Також у коментарях жартують, що зазвичай у “конкурсі “Міс Всесвіт” не виграє жюрі цього самого конкурсу”.
Серед відібраних грантоотримувачів у категорії оригінальні повнометражні ігрові фільми такі картини:
В категорії оригінальні ігрові серіали поремогли, зокрема:
“Аби день до вечора”, автор сценарію Олег Зборовський, продюсер Катерина Вишневська
“Боярка”, автор сценарію Ольга Гібелінда, продюсер Іванна Хіцінська
“Вона прокинулася”, автор сценарію Євгенія Савиченко, продюсер Іванна Дядюра
Серед документальних проєктів, наприклад:
“Аматор”, автор сценарію Надія Парфан, продюсер Ілля Гладштейн
“Безвічний похід”, автор сценарію Ірена Стеценко, продюсер Віталій Шереметьєв
“Блаженні”, автор сценарію Андрій Лисецький, продюсер Геннадій Кофман
Повний перелік грантоотримувачів дивіться тут.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.