Упродовж 6-20 липня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" та дослідив, чи готові українці віддати частину території ворогу, аби війна закінчилась швидше.
Результатами поділилися на сайті КМІС.
До 84% збільшилася кількість українців, які заявляють про неприпустимість жодних територіальних поступок для досягнення миру з РФ.
В усіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. Навіть серед жителів Сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 77% проти поступок (готові на поступки – лише 16%), а серед жителів Півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%).
У КМІС звертають увагу, що в період з травня до липня на Сході з 68% до 77% стало більше тих, хто проти будь-яких поступок.
Респонденти, котрі до 24 лютого проживали на території, яка наразі окупована, і виїхали на підконтрольні Україні території теж висловились щодо територіальних поступок. Так, 82% українців проти того, щоб віддати території. А лише 17% виступили “за”.
Серед російськомовних українців 14% підтримують передачу території, 76% — проти. Серед етнічних росіян 68% проти поступок, а підтримують — 19%. Серед білінгвів проти поступок 85% (за – 9%), серед україномовних українців проти поступок 88% (за – 8%).
Зазначається, що під час дослідження використовувався застосовуваний у вивчені тіньової економіки метод “задуманого знайомого”, який гарантував респондентам анонімність і забезпечував щирість відповідей. Опитуваному пропонували задумати когось із членів родини чи кого він добре знає, або самого себе та відповісти за запитання за нього. За цим методом 80% опитаних проти будь-яких поступок, а 14% їх підтримують.
Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) серед 2000 респондентів у підконтрольних регіонах України.
“Результати опитування засвідчують, що, попри можливе наростання втоми, ускладнення соціально-економічної ситуації, важкі бої і терористичні атаки, українці зберігають згуртованість у питанні, що агресору не можна йти на поступки… Хоча Росія намагалася нав’язати “розкол” українському суспільству за різними лініями, але жителі і заходу, і сходу, і україномовні жителі, і російськомовні, і етнічні українці, і етнічні росіяни мають спільний погляд на неможливість територіальних поступок агресору“, – йдеться в пресрелізі інституту.
Фото: pexels
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.