72% опитаних ідентифікують себе як громадяни України, а 37% опитаних вважають, що за роки існування незалежної України було більше позитивного, аніж негативного.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного до Дня незалежності України, повідомляє Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.
“Понад 90% українців пишаються своїм громадянством. (54,5% дуже пишаються і 36% – скоріше пишаються). Це найвищий показник за весь час соціологічного моніторингу”, – констатують дослідники.
За останні роки зросла кількість людей, які пишаються українським громадянством та зменшилась кількість тих, які не визначились.
Зазначається, що високі показники фіксуються і стосовно основної ідентифікації людей саме як громадянами України.
Так, 72% опитаних ідентифікують себе як громадяни України, 12% – як мешканців села, району чи міста, де проживають, а 6% – мешканців регіону, де вони проживають.
“Віра в перемогу у війні є тим, що об’єднує українське суспільство. Так вважають 72,5% опитаних. Ще 48% згадують віру у краще майбутнє, а 36% – патріотичні почуття”, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, 37% респондентів вважають, що за роки існування незалежної України було більше позитивного, аніж негативного. 40,5% переконані, що позитивного та негативного було приблизно порівну, а 15%, – що негативного було більше.
“Попри війну, частка позитивних оцінок є найвищою за час спостережень. Молодші респонденти зазвичай більш оптимістичні у своїх оцінках української історії”, – підсумували соціологи.
Опитування проводилося з 5 по 12 серпня методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Опитування проводилося у 112 населених пунктах (57 міських та 55 сільських) серед 2 тис. 24 респондентів віком від 18 років. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Фото: Главком
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.