Українське державне бюро розслідувань опублікувало роз’яснення "Як не стати колаборантом?", призначене для українських держслужбовців, які опинились на тимчасово захоплених територіях.
Про це ДБР повідомило у власному Telegram.
В повідомленні йдеться, що роз’яснення стосується посадовців, суддів та працівників правоохоронних органів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.
Відомство радить за можливості покинути захоплену територію. Якщо це неможливо, слід повідомити керівництво про свою ситуацію та надійно заховати документи, які можуть зацікавити ЗС РФ або виявлення яких може загрожувати посадовцю.
«Намагайтеся уникати контактів з окупантами та їх посіпаками. Не беріть участі у жодних зборах, нарадах, зібраннях, організованих окупаційною владою. Не підписуйте жодних папірців від агресора. Не передавайте жодних матеріальних ресурсів та не надавайте іншої допомоги окупантам. Не погоджуйтесь на роботу в “офіційних органах” окупантів», – наголосили в ДБР.
На випадок змушення посадовця піти на роботу до окупантів, він має передавати інформацію про них та їхню діяльність за визначеними Україною каналами, зокрема, про зрадників та рух російської військової техніки чи живої сили.
Нагадаємо, що ДБР відкрила понад 800 проваджень щодо зрадників та колаборантів.
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.