Росія провела платежі на суму 234,85 млн доларів за зовнішнім боргом у рублях. Погашення боргу в іншій валюті для інвесторів не вважається виконанням зобовʼязань.
Про це повідомило Міністерство фінансів Росії.
“Кошти для виплати купонного доходу за облігаціями зовнішніх облігаційних позик Російської Федерації з терміном погашення 2027 року й у 2047 року у сумі 12,51 млрд. крб. (еквівалент 234,85 млн. дол. США) отримано платіжним агентом з єврооблігацій (НКО АТ “Національний розрахунковий депозитарій”)”, – заявили у російському відомстві.
Росія вважає такі зобов’язання виконаними у повному обсязі, проте обидва випуски номіновані у доларі, тож і виплати за ними мають бути проведені у доларі. Погашення боргу в іншій валюті для інвесторів не вважається виконанням зобовʼязань.
Водночас після санкцій за анексію українського Криму держава-агресор почала допускати у проспекті емісії виплати в рублях – такі умови зʼявилися після 2018 року. Обидва випуски паперів з погашенням у 2027 та 2047 роках випущені у 2017 році.
У разі, якщо проспекти емісії не передбачають рублевих виплат, а валютні не надійдуть на рахунки кредиторів до кінця пільгового періоду терміном в місяць, це означатиме дефолт Росії.
Як відомо, Путін підписав указ про виплату виключно в рублях зобов’язань за російськими єврооблігаціями, номінованими в іноземній валюті. 25 травня Мінфін РФ заявив, що платитиме за єврооблігаціями в рублях. 29 травня власники єврообондів Росії не отримали вчасно. Розпочатий новий відлік до дефолту.
Фото: відкриті джерела