Categories: Україна

Денісова розкритикувала матеріал Української правди про причини її звільнення: у редакції надали свою позицію

Матеріал «Української правди» щодо причин звільнення уповноваженої з прав людини Людмили Денісової викликав критику з боку представників ЗМІ. Сайт змінив назву публікації на більш нейтральну — Денісова назвала цей матеріал замовним.

В інтерв’ю Харківській правозахисній групі Денісова заявила, що факти таких злочинів – підтверджується в тому числі різними органами.

«Це все підтверджується в тому числі різними органами. Але слідчі дії проводять саме правохоронні органи, тому якщо людина не хоче звертатися (до них – ред.), то не можна передати її дані до правоохоронних органів. Це – її рішення», – цитує Денісову «Радіо Свобода».

Матеріал «УП» із критикою на свою адресу, ексомбудсман вважає замовним і таким, що не відповідає дійсності.

Як уже повідомлялось, стаття з’явилася на сайті зранку 27 червня. Йшлося про те, що Людмила Денісова не лише публічно наводила занадто багато подробиць зґвалтувань неповнолітніх, що стало неформальним приводом для її звільнення наприкінці травня, а й нібито взагалі вигадала ці злочини. Можливо, заради збільшення фінансування від ЮНІСЕФ, де працює її донька.

Згодом стало відомо, що журналістку «Української правди» Соню Лукашову включили до бази «Миротворець». Її звинувачують у нібито «скоєнні усвідомлених діянь проти нацбезпеки України», в «маніпуляції суспільно значимою інформацією»,«порушенні журналістської етики».

Після бурхливої реакції медіаспільноти, яка дорікнула виданню за маніпулятивність заголовка, недостатню обґрунтованість звинувачень та виключно анонімні джерела в статті, «Українська правда» змінила заголовок на більш нейтральний. Спершу «Українська правда» оприлюднила статтю «Від facebook до допитів. Як омбудсмен Денісова вигадувала злочини росіян і втратила посаду». Тепер стаття носить назву «Від facebook до допитів. Чому омбудсмен втратила посаду». Також додано пояснення, що російські загарбники дійсно причетні до воєнних злочинів, у тому числі зґвалтувань та іншого сексуалізованого насильства, проти українців, навіть якщо заяви Денісової поставлені під сумнів.

Хвиля обговорення матеріалу посилилася після того, коли з’явилась реакція російської пропаганди, яка використала статтю УП як привід поставити під сумнів усі звинувачення України стосовно злочинів російських військових проти мирних людей.

Останньою відреагувала на критику шеф-редакторка УП Севгіль Мусаєвої. Вона пояснила, з досвіду редакції Денісова не вперше публікує неправдиву інформацію, незважаючи на її певно добрі наміри. За її словами, у редакції довго думали, чи створювати такий матеріал, однак, мовляв, читачі вимагали і вони взялися до роботи.

Щодо анонімних джерел Севгіль пояснила, що вони працювали як західні ЗМІ, не розголошуючи власні анонімні джерела в органах влади. “Я не хочу розкривати деталі, але для мене стало очевидно – окремі історії були вигадані. Тоді я попросила випускових редакторів верифікувати дані Денісовоі ще в інших джерелах. Ситуація ставала критичнішою. До мене і далі зверталися іноземні журналісти, правозахисники”, — пояснила журналістка.

Відмітимо, в матеріалі йшлось про те, що правоохоронці також намагалися знайти докази описаних Денісовою випадків злочинів військ РФ. Підіймали всі звернення до лікарів, заяви в поліцію, дані про загиблих, намагаючись знайти випадки, які описувала Денісова. Наприклад, шукали всіх дворічних близнюків із Херсонщини, які, за твердженням омбудсмена, померли від зґвалтування. Однак уся ця робота була марною. При цьому під час допиту Денісова нібито не змогла згадати, чи розмовляла вона з іншими психологами цієї гарячої лінії, окрім своєї дочки – Олександри Квітко, яка опікувалась гарячою лінією, створеною за гроші ЮНІСЕФ. Прокурорам вона сказала, що лише “хотіла перемоги для України”.

Олександру Квітко також кілька разів викликали на допит. Стало відомо, що на лінії працює п’ять професійних психологів. За словами Квітко, за півтора місяці роботи вони прийняли понад тисячу дзвінків, із них 450 нібито стосувалися зґвалтування дітей. Проте, за офіційною випискою на телефони надійшло лише 92 дзвінки. Дочка Денісової під час допиту також не змогла надати жодної докладної інформації: хто дзвонив і до яких лікарів відправляли постраждалих.

Фото: відкриті джерела

Ярослав Лепеха

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago