Прокуратура Автономної республіки Крим і Севастополя відкрила гарячу лінію для кримчан, які намагаються уникнути мобілізації в Росії.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

“Якщо ви отримали повістку з військкомату, вас примусово мобілізували або у вас є відомості про інших примусово мобілізованих осіб, надсилайте інформацію до прокуратури автономії”, – йдеться в повідомленні.

Прокуратура запустила гарячу лінію +38 (096) 700 16 00, а також у месенджерах Telegram, Viber, WhatsАpp і Signal. Також інформацію можна надіслати на пошту: [email protected] і [email protected].

У прокуратурі рекомендують мешканцям півострова будь-яким способом покидати територію Криму, ухилятись від отримання повісток та походів до військкоматів. У разі примусової мобілізації там закликають саботувати накази російських військових та не вчиняти дій, що можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури.

Якщо кримчанин добровільно приєднається до окупантів і візьме участь у війні проти України, його дії будуть кваліфіковані як “злочин проти основ національної безпеки” України.

Фото: Facebook