Пенсійна система України залишається стійкою, оскільки Пенсійний фонд зміг підвищити власні доходи, вважає Данило Гетманцев.

Про це заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі у середу.

“Незважаючи на війну, що триває, і неможливість частини бізнесу, який зазнавав руйнування та пошкодження і внаслідок цього скорочував робочі місця, платити ЄСВ за своїх працівників, доходи Пенсійного фонду за підсумками першого півріччя зросли на 10,9% і склали 272,7 млрд грн”, – повідомив він.
За словами народного депутата, фінансування з держбюджету зросло лише на 4% (89,5 млрд грн), а власні доходи ПФУ зросли на 14,6% (183,2 млрд грн).
“Це дозволяє державі повністю і своєчасно виконувати свої зобов’язання щодо виплати пенсій, а також їх індексацію та осучаснення”, – висловив свою думку голова комітету.
Гетманцев також додав, що план відновлення України передбачає модернізацію пенсійної системи, яка включає наступні п’ять пунктів:
  • оновлення законодавства, зокрема, ухвалення нової редакції Закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення;
  • підвищення принципу справедливості при здійсненні страхових виплат та стимулювання легальної зайнятості і повної сплати передбачених законом страхових внесків;
  • уніфікацію умов пенсійного забезпечення з урахуванням особливостей трудової діяльності та сплати внесків;
  • перехід від системи пільгових пенсій до накопичувальної професійної пенсійної системи;
  • впровадження заходів стимулювання для роботодавців та фізичних осіб для додаткового приватного корпоративного пенсійного страхування.

Фото: Відкриті джерела