Categories: Світ

Дональд Трамп теоретично міг би балотуватися в президенти та керувати США з в’язниці

Якщо Трамп потрапить у в’язницю, ніщо в Конституції не завадить йому ще раз балотуватися в Білий дім.

Про це стверджують 9 експертів з права, опитаних Insider, передає Pexal News.

На тлі пожвавлення дій прокуратури Манхеттена щодо Трампа журналісти замислилися, чи може Трамп бути Президентом, перебуваючи у в’язниці.

“Якщо він опиниться у в’язниці під час наступних президентських виборів, той факт, що він у в’язниці, не завадить йому балотуватися”, – зазначив Майкл Герхардт, професор конституційного законодавства Школи права Університету Північної Кароліни в Чепел-Хілл.

Як зазначається в статті, раніше двічі вдалося балотуватися в президенти з в’язниці. Відповідно до Конституції США та федеральних законів, ніщо не забороняє людині, яка перебуває у в’язниці, балотуватися на пост Президента США. До того ж, Трампа не було звинувачено в порушенні закону, незважаючи на те, що він є предметом розслідувань на місцевому та державному рівнях. Ще однією можливістю балотуватися в президенти є відсутність закону, який би вимагав від Президента перебувати у Білому домі чи у Вашингтоні.

На думку вчених-юристів, Трамп, швидше за все, міг би виконувати різноманітні обов’язки глави уряду з тюремної камери.

Після складання там присяги, теоретично він міг би вирішувати зі своєї камери багато питань, які президенти зазвичай вирішують з Овального кабінету, зазначив Лоуренс Трайб, професор конституційного права Гарвардського університету.

“Деякі президенти описували Білий дім як в’язницю, але Конституція не визначає, що це єдина в’язниця, яку ви можете займати, щоб служити президентом”, – додав Трайб.

Однією з конституційних вимог до президента є виклад стану справ в країні до Конгресу, так званий State of the Union. Оскільки це не обов’язково робити особисто, Трамп міг би виступити через Zoom, як зазначає Трайб.

За словами вчених, посада президента має ще певні повноваження, які можуть допомогти Трампу покращити його сценарій. Президент-в’язень може змінити юридичний статус Білого дому із резиденції Президента на в’язницю, що допоможе з локацією відбування покарання, поєднаного із президентством.

“Існує ймовірність того, що губернатор штату помилує його”, – зазначив Брайан Калт, професор законодавства з Мічиганського державного університету.

За словами вчених-юристів, у Трампа є й перешкоди.

У США немає ЦВК, яка централізовано реєструє кандидата. Кандидат реєструється у кожному штаті, а частина штатів можуть запровадити обмеження на реєстрацію тих, хто утримується у в’язниці. Проте не факт, що це відповідатиме Конституції.

Відомо, що під час виборів 2020 року, Трамп відмовився публічно оприлюднити свої приватні податкові декларації за 5 років.

За даними Національної конференції законодавчих зборів штатів, аж 18 штатів намагалися ввести обмеження для тих кандидатів у Президенти, які не опублікували свої податкові декларації, але ці закони ніде так і не було прийнято.

Серед інших перешкод є й 25 Поправка. Вона встановлює можливість усунення Президента з посади, якщо він не зможе виконувати свої обов’язки. Поправка містить механізм, за допомогою якого віце-президент і більшість членів Кабінету можуть визнати президента нездатним працювати.

Інший варіант – ще один імпічмент Трампа. Законодавці Палати представників уже двічі оголошували імпічмент Трампу. Це було виключно для того, щоб Сенат виправдав його в кожному випадку. Усунення президента після імпічменту може бути простішим, ніж використання 25 Поправки, оскільки для цього може знадобитися лише більшість Палати представників і дві третини голосів у Сенаті.

Фото: Insider

Ольга Крижановська

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago