Технологічний гігант в аерокосмічній, оборонній, транспортній і безпековій галузях Thales продовжив співпрацювати з банками Росії попри санкції.
Про це йдеться у статті французького медіа Le Parisien.
За повідомленнями Thales, компанія надає захист 19 з 20 найбільших банків у світі та допомагає захищати 85% глобальних банківських транзакцій за допомогою рішень PayShield 9000 і payShield 10K “HSM”. Серед клієнтів компанії чимало російських банків, зокрема Сбербанк Росії, який потрапив у останній пакет санкцій, запроваджений ЄС.
“Thales не оголосила про вихід з російського ринку і не припинила свою діяльність”, – наголосив віце-прем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Ці договори потребують згоди Кремля. Компанія Thales отримала ліцензії від російської держави на укладення всіх цих контрактів.
“Якщо Thales відключила б все в одну мить, російська банківська система впала б. Лише той факт, що російські банки працюють нормально, є яскравим доказом того, що група продовжує працювати на них. 80% російської банківської системи користується їх послугами, і 100% – на тимчасово окупованих територіях України”, – підкреслив український блогер і активіст Антон Швець.
Компанія у коментарі Le Parisien на це заявила: “Наша банківська діяльність продається як результат відповідного рішення. Група оголосить інформацію щодо припинення діяльності в Росії”.
За словами джерел, компанія також мала зупинити завод із виробництва банківських карток.
Інший речник додає, що бізнес продають колишнім співробітникам.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну у московському офісі Thales Group працювало близько 130 співробітників, які були зайняті не тільки в банківській сфері, а й у космічній і аеронавтичній галузях.
Thales також потрапив у скандал, коли наприкінці березня, після виведення російських військ з Бучі, що на півночі від Києва, виявилося, що російські танки були оснащені тепловими камерами Catherine (один із флагманських продуктів Thales).
Але компанія відповіла, що нібито законно поставляла обладнання в Росію до 2019 року за контрактами, підписаними до ембарго на поставки зброї, що ввели проти Росії з 2014 року.
Thales також звинувачують у “співучасті у воєнних злочинах”.
2 червня три неурядові організації подали скаргу до паризького суду на Thales, Dassault Aviation та MBDA France. Організації звинувачують компанії у тому, що вони продовжували експортувати свою зброю до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів після початку війни в Ємені.
Фото: Відкриті джерела