Європа, готуючись до повноцінного ембарго на російське вугілля, що набирає чинності в серпні, звертається до нетрадиційних постачальників. Одна з таких країн-експортерів, Казахстан, уже в січні-травні поставив обсяг, що кратно перевищує показники всього 2021 року.
На думку аналітиків, Казахстан може серйозно збільшити постачання вугілля до ЄС, оскільки його вугілля підходить для європейських електростанцій, пише Коммерсант.
Казахстан за період із січня до травня поставив до країн Євросоюзу 1,5 млн тонн вугілля, що майже вдвічі більше, ніж за весь 2021 рік, випливає з даних Eurostat.
Якщо у січні та лютому обсяги поставок становили близько 140–200 тис. тонн, то після початку військових дій РФ в Україні щомісяця Казахстан спрямовує до ЄС 300–400 тис. тонн.
При цьому, наприклад, рік тому у квітні та травні експорт казахстанського вугілля до Європи становив лише 60–70 тис. тонн.
Європа має намір відмовитись від російського вугілля у відповідь на війну в Україні. Введене ембарго передбачає завершення всіх контрактів у серпні. У травні ЄС різко наростив постачання вугілля з РФ до 4,7 млн. тонн, але в червні вже спостерігається спад.
Відмова від російського вугілля не буде легкою для Європи, але частково замінити її можуть Індонезія, Австралія, ПАР та Колумбія. Одночасно європейські споживачі вивчають альтернативні варіанти, серед яких Казахстан, Танзанія та Нігерія, пише Platts.
На цей час більшу частину казахстанського вугілля було поставлено в ЄС морем з перевалкою в портах РФ або Прибалтики — 782 тис. тонн (240 тис. тонн за весь 2021 рік). Залізницею поставлено 635 тис. тонн (540 тис. тонн за весь 2021 рік). Ще 90 тис. тонн казахстанського вугілля приїхало до Німеччини автошляхами. Цей вкрай витратний спосіб доставки застосовується рідко: за 2021 рік до всіх країн ЄС автошляхами було доставлено лише 8,2 тис. тонн вугілля.
Фото: відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.