Відключене обладнання дозволяє покращувати якість відео і знижувати витрати операторів

Про це повідомляє російське видання РБК.

Окремі російські інтернет-провайдери отримали від Google повідомлення про відключення серверів, які дають змогу прискорити завантаження сервісів цієї компанії. На мережах найбільших операторів це обладнання продовжує працювати

Компанія Google повідомила кількох російських провайдерів про розірвання договорів на обслуговування серверів Google Global Cache, які використовуються для прискорення завантаження сервісів Google, зокрема контенту YouTube. Про це РБК розповіли два джерела на телекомунікаційному ринку. Про це також повідомив голова юридичної компанії “Ордерком” Дмитро Галушко у своєму Telegram-каналі.

За інформацією Галушка, повідомлення отримали кілька операторів зв’язку, зокрема оренбурзький провайдер «Радіозв’язок» (працює під брендом «Фокус лайф»). Останній отримав листа від однієї з ірландських «дочок» Google — компанії Raiden Unlimited Company (копія документа є у РБК), в якому говорилося, що «у зв’язку із змінами правової практики» сервери будуть відключені і найближчим часом співробітники Google зв’яжуться з провайдером. того, щоб вивести обладнання з експлуатації.

Представник «Радіозв’язку» підтвердив, що ці сервери були відключені ще 19 травня, а через кілька днів надійшло повідомлення. Йому не відомі причини відключення, але він припустив, що, можливо, американська компанія вважала цього оператора занадто маленьким — через встановлений сервер Google Global Cache проходив відносно невеликий обсяг трафіку.

Фото: РБК