При цьому, станом на 2021 рік Польща мала на озброєнні, за даними Military Balance, 808 танків, з яких 561 належали до радянських Т-72 та їх модифікацій включно з PT-91 Twardy, значна частина з них була передана Україні у межах допомоги.
Також вже визначена і компанія, на плечі якої покладено виробництво K2PL, нею стала приватна Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Саме вона у співпраці з Hyundai Rotem має освоїти випуск всіх основних систем включаючи гармату, автомат заряджання, двигун тощо. Самостійний випуск цих компонентів має також значно знизити вартість експлуатації всіх K2 у Польщі.
Відомо, що K2PL має значні відмінності від K2. За попереднім планом, який ще може бути змінений, база танка розширюється з шести до семи катків, має зрости й бронювання, включно з інтеграцією комплексу активного захисту, будуть додані додаткові електронні системи. Окрім того, PGZта Hyundai Rotem будуть спільно вести розробку нового танка — K3. На додачу до цього, компанії будуть співпрацювати у створенні та випуску колісних БМП.
Фото: Фейсбук