Росія не досягла поставлених до кінця березня цілей – повністю захопити Донецьку і Луганську області.

Про це повідомляють експерти Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

«російські, українські та західні джерела зазначили 1 квітня, що зимовий наступ російських військ не досягнув поставленої Кремлем мети – захоплення територій по адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей до 31 березня», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, пропагандистські військові блогери стурбовані тим, що окупанти повинні завершити свої наступальні операції в Бахмуті та Авдіївці, щоб підготуватися до українських контрнаступів, які вони очікують між 16 квітня та 9 травня.

«Військові блогери підкреслили своє розчарування тим, що протягом зими не було вирішальних боїв, і зазначили, що Росія не зможе продовжувати широкомасштабну наступальну операцію, якщо не зможе утримати під контролем Бахмут та Авдіївку впродовж наступних тижнів», – розповідають експерти.

Інститут вивчення війни вже давно оцінював, що зимовий наступ РФ навряд чи буде успішним через постійну нездатність командування окупантів зрозуміти часові та просторові відносини, пов’язані з такою кампанією.

«Спекуляції щодо змін у російському військовому командуванні, ймовірно, вказують на те, що Росія може незабаром провести перестановки у вищому військовому командуванні РФ через невдалу зимову наступальну операцію»,  – наголошується у звіті.

Нагадаємо, що раніше аналітики ISW заявляли, що російські загарбники захопили 65% території Бахмута. Сили ПВК «Вагнер», ймовірно, захопили промисловий комплекс АЗОМ на півночі Бахмута й продовжують просуватися вглиб міста.

Фото: відкриті джерела