Голова підтримуваної ООН незалежної міжнародної комісії щодо подій в Україні Ерік Мьосе заявив, що не поки знайшов доказів геноциду, розслідуючи порушення прав людини в російсько-українській війні.
Про це повідомляє The Guardian.
“Ми не виявили, що в Україні був геноцид”, – сказав Мьосе.
При цьому він наголосив, що команда продовжує вивчати докази, і є “деякі аспекти, які можуть викликати питання” з приводу можливого геноциду.
Як пише Liga.net, в опублікованому сьогодні звіті комісії докладно описуються скоєні російськими окупантами воєнні злочини, у тому числі тортури, зґвалтування, вбивства цивільних та інше. Доповідь на 18 сторінок була опублікована сьогодні, 16 березня.
У звіті наводяться численні приклади конкретних епізодів воєнних злочинів, скоєних росіянами.
“Зібрані докази свідчать про широко поширену практику масових страт у 17 населених пунктах Чернігівської, Харківської, Київської та Сумської областей – з найбільшою кількістю у Київській області, у тому числі у місті Буча. Комісія підтвердила страту 65 чоловіків, двох жінок та 14-річного хлопчика”, – сказано у звіті.
У комісії наголосили, що деякі жертви було знайдено зі зв’язаними руками чи ногами. Згідно з медичними записами та фотографіями, найбільш поширеним способом вбивства був постріл у голову зблизька.
Також комісія знайшла достатньо доказів про випадки розстрілу росіянами евакуаційних авто.
“Напади сталися, коли цивільні особи намагалися евакуюватися або виконували рутинну діяльність. У всіх випадках потерпілі були в цивільному, без зброї, і пересувалися на цивільних автомобілях, деякі були з табличками “Діти” на вікнах”, – йдеться у звіті.
У комісії розповіли про створені росіянами місця позбавлення волі: “Камери були переповнені, людей змушували спати на підлозі або по черзі. Іноді чоловіків, жінок і дітей тримали разом. [Людям] не вистачало світла та вентиляції, було важко дихати, повідомлялося про відсутність обігріву при мінусових температурах. Санітарні умови були неналежними, іноді з відрами або пляшками в якості туалету і з обмеженими або відсутніми можливостями помитися. В одному випадку десять людей похилого віку загинули внаслідок нелюдських умов у шкільному підвалі, у той час як інші затримані, у тому числі діти, повинні були знаходитися в одному приміщенні з тілами померлих”.
У звіті описується, як росіяни катували українців: “…Побиття прикладами автоматів чи кийками, тортури електрошокером, зґвалтування та тривале перебування на холоді. У деяких випадках за тортурами слідували страти <…> Одним із методів тортур були удари струмом за допомогою польового телефону “Тапік “, підключеного до електричного кабелю із затискачами, прикріпленими до ступнів, пальців або чоловічих статевих органів. Зловмисники назвали це “дзвінком Леніну” або “дзвінком Путіну”. Інші методи включали підвішування затриманих до стелі зі зв’язаними руками, у так звану “позу папуги”, удушення кабелями, удушення поліетиленовими пакетами чи протигазами, зґвалтування та інші форми сексуального насильства. Жертви стали свідками смерті ув’язнених після жорстоких тортур”.
Комісія задокументувала випадки сексуального насильства за участю жінок, чоловіків та дітей віком від чотирьох до 82 років у дев’яти областях України та в РФ.
“Членів сім’ї, в тому числі дітей, іноді змушували дивитися, як злочинці ґвалтують їхніх рідних <…> Зґвалтування відбувалися під дулом пістолета, з крайньою жорстокістю та з актами тортур, наприклад, побиттям та удушенням. Злочинці іноді погрожували вбити жертву або її родину, якщо вона чинила опір. У деяких випадках кілька солдатів ґвалтували одну й ту саму жертву, або зґвалтування одного й того ж потерпілого було скоєно кілька разів. В одному випадку жертва була вагітна і благала солдатів пощадити її. За кілька днів у неї стався викидень”.
Комісія також проаналізувала відео, на якому російські військові кастрували, а потім розстріляли полоненого українського солдата.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.