День Арафат – Вакф аль Арафат (9 Зуль-Гіджа) – кращий день року, у який прочани мусульмани роблять головний обряд Хадджу – стояння в долині Арафат Мекки.
Це другий день хаджу. Мусульмани дотримуються посту.
Пророк Мухаммад сказав: «Найкраща мольба – це мольба в день Арафат». Тим мусульманам, що не поїхали до Хаджу, бажано в цей день постити. У Пророка спитали стосовно посту в День Арафат, і він відповів: “Піст в цей день, є спокутою гріхів минулого та майбутнього років”.
Слово «арафат» походить від арабського кореню «арафа» – «впізнати», «дізнатись». За мусульманським переданням Адам і Хавва (Єва) були спущені на землю з Раю в різних місцях землі, довго шукали, і зустрілись в цій долині впізнавши одне одного, тому це місце – колиска першої людської родини на землі; стоячі і просячи пробачення в Господа на Арафаті люди повертаються до свого джерела, до початку історії.
“Це найважливіший день паломництва і найвеличніший день року. У цей день Всевишній Аллаг є особливо милостивим до своїх створінь. Ті мусульмани, що зараз виконують хадж, з ранку збираються у цій безводній пустелі, що є найвіддаленішим від Мекки пунктом хаджу, і мусять зі світанку до заходу сонця стояти посеред цієї пустелі, благаючи Господа пробачити їх провини”, – зазаначає Саїд Ісмагілов, український релігійний діяч.
Прочани символічно повертаються до джерела людства, відтворюючі ввечері вихід з пустелі до життя. А після заходу сонця сьогодні мусуламани починають святкувати Курбан-Байрам.
Фото: Відкриті джерела