Китай здійснив успішний запуск космічного пілотованого корабля Шеньчжоу-14 із трьома членами екіпажу на борту.
Про це повідомило Центральне телебачення Китаю у неділю, 5 червня.
Запуск було здійснено з космодрому Цзюцюань на півночі країни близько 10:44 за місцевим часом (05:44 за Києвом) за допомогою ракети-носія Чанчжен-2F.
До екіпажу увійшли двоє чоловіків – Чень Дун (командир) та Цай Сюйчже, а також Лю Ян – перша жінка-космонавт в історії китайської пілотованої космонавтики. Для Чень Дуна та Лю Ян це другий політ у космос. Цай Сюйчже вирушив на орбіту вперше.
Екіпаж проведе на станції близько шести місяців та повернеться на Землю у грудні цього року. За цей час буде завершено будівництво орбітальної станції. До неї будуть направлені два лабораторні модулі – Веньтянь (у липні) та Ментянь (у жовтні). Обидва модулі оснащені спеціальним обладнанням для проведення експериментів та досліджень. Крім того, у модулі Веньтянь, як і в основному модулі станції Тяньхе, є три спальні зони, санітарний вузол та кухня, що дозволить розміщувати на станції до шести космонавтів під час зміни екіпажу.
До кінця року буде здійснено запуск до станції космічної вантажівки Тяньчжоу-5 та пілотованого космічного корабля Шеньчжоу-15. Протягом деякого часу два екіпажі будуть на станції разом, після зміни космонавти Шеньчжоу-14 повернуться на Землю.
Фото: Сіньхуа