На тимчасово окупованих територіях залишилися українські медики, які працюють у лікарнях та надають допомогу населенню. Це не вважатиметься колабораціонізмом.
Про це розповів глава МОЗ Віктор Ляшко в інтерв’ю РБК Україна.
“Надання медичної допомоги та робота в закладі охорони здоров’я не буде вважатися колабораціонізмом. Це була наша позиція, яку ми погоджували із силовими структурами, і робили щодо цього кілька заяв. Співпраця з окупантами з політичних мотивів, яка буде зафіксована, – це можна вважати колабораціонізмом” , – сказав Ляшко.
За його словами, співпрацею з окупантами також не вважатиметься робота під керівництвом людей, яких до закладів охорони здоров’я призначили росіяни.
“Наші нехай працюють і надають медичну допомогу. Можливо, виникнуть якісь речі, які вони будуть змушені робити, бо це питання їхнього виживання. Це не співпраця – це виживання. Але якщо людина сама проявила ініціативу, захотіла очолити якийсь умовно створений “департамент охорони здоров’я” та підтримує окупантів – тоді, зрозуміло, що це співпраця”, – уточнив міністр.
Він також нагадав, що Женевська конвенція 1949 року передбачає, що у закладі охорони здоров’я медична допомога надається всім, хто доставляється до закладів охорони здоров’я.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.