Напередодні або в перші дні повномасштабного вторгнення Росії літак АН-225 «Мрія» мав бути евакуйований до аеропорту «Галле» в Лейпцигу.
Про це повідомляє німецьке видання Bild.
Через рік після знищення літака німецькі журналісти повідомили, що з’явився детальний звіт про розслідування.
“Вже було відомо, що Лейпциг мав стати притулком для “Мрії”. Увечері перед початком війни екіпаж і пілоти сіли в повністю заправлений аеролайнер, але, за словами капітана Дмитра Антонова, їм не дозволили злетіти “за розпорядженням вищого керівництва”, – пише Bild
У виданні звіт назвали “вибухонебезпечним”, наголосивши, що, за його інформацією, аеропорт “Галле” підготував усе для порятунку літака ще за місяць до повномасштабного російського вторгнення.
“Відповідно, з 26 січня 2022 року було забезпечено паркомісця для всього автопарку”, – йдеться у статті.
“Переміщення АН-225 та меншого АН-124 було заплановано на 25 лютого. Це було підтверджено 21 лютого. Були дискусії про це тижнями раніше”, – цитує видання речника німецького аеропорту Уве Шухарта.
Як пише видання, капітан літака Дмитро Антонов повідомив, що німецька пропозиція не була відразу прийнята українською стороною. Ймовірний “тягач струни” та гендиректор “Антонова” Сергій Бичков, який, як зазначено, тісно пов’язаний з Росією, нібито в той час переправляв друзів і родичів за кордон як “авіаційних спеціалістів”.
“Супутникові знімки мають засвідчити, що найважливіші для обстрілу машини були розміщені в Гостомелі навмисно. Літак, який не використовувався багато років, залишився неушкодженим. Ті, хто приходив на аеродром, точно знали, які літаки справні, а які першими треба було збити”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначає німецьке ЗМІ з посиланням на СБУ, Бичков і начальник його охорони затримані. Заступник Бичкова в розшуку. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
Фото: відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.