Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою надати офіційну інформацію про смерть громадян України Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова та їх причини.
“Світ повинен знати про системне порушення російською федерацією прав людини, Женевських конвенцій та інших норм міжнародного права. Відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняється застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, які перебувають під захистом, що є під їхньою владою”, – написав він.
Лубінець заявив, що росія повинна провести ефективне і неупереджене розслідування обставин смерті політв’язнів Ширінга та Гафарова. А також повідомити про їх результати уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Про смерть Ширінга стало відомо 7 лютого. Він помер на території колонії №5 у місті Новотроїцьк в Оренбурзькій області російської федерації. Адміністрація колонії №5 офіційно не підтвердила його смерть, але повідомила про це родичам.
Про смерть 60-річного Гафарова стало відомо 10 лютого. Він помер у слідчому ізоляторі Новочеркаська. Гафаров був незаконно позбавлений волі та обвинувачений у нібито участі в діяльності “терористичної організації”. На момент ув’язнення він мав 3-тю групу інвалідності через проблеми з серцем. Через ігнорування його стану здоров’я та ненадання медичної допомоги, Гафаров переніс серцевий напад у СІЗО та отримав 2-гу групу інвалідності.
“Антигуманне поводження з незаконно ув’язненими росією громадянами України, ненадання належної медичної допомоги є порушенням основоположних прав людини, норм міжнародного права та прирівнюється до катування”, – написав Лубінець.
Він також заявив, що в Україні готують лист до Комітету ООН проти катувань. “росія вкотре показує, що для неї права людини – порожній звук!”, – додав омбудсмен.
Представництво Президента України в АРК засудило незаконні вироки, які у січні були винесені в російському суді учасникам “другої Сімферопольської групи” Хізб ут-Тахрір Сервета Газієва, Джеміля Гафарова, Аліма Карімова, Сейрана Муртазі та Ерфана Османова.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.