Шість стел із сірого граніту, що зображають радянських солдатів часів Другої світової війни, виключено з Реєстру нерухомих культурних цінностей.
Про це повідомляє Delfi.
“Сьогодні ми можемо поставити крапку в цій історії: у понеділок ми отримали від Департаменту з культурної спадщини схвалення, що ці стели, твори мистецтва, не пов’язані з похованнями, не пов’язані з надгробками… Після такого роз’яснення ми можемо демонтувати стели та повернути все як є”, — зазначив мер Вільнюса Ремігіюс Шімашюс.
За його словами, поховань воїнів у цьому місці немає, вони вже перенесені. Шимашюс запевнив, що стели демонтують, не руйнуючи, можливо, розділять на сегменти.
Для знесення пам’ятника планується оголосити конкурс, який може тривати приблизно півтора місяці. Надалі вирішуватимуть, що робити з Антакальніським меморіалом і що буде на цвинтарі замість радянських скульптур. Як варіант, це може бути нова пам’ятка загиблим у Другій світовій війні.
Після нападу Росії на Україну було оглянуто та демонтовано радянські меморіали у різних місцях Литви. У квітні міністр культури Симонас Кайріс підписав указ, що дозволяє муніципалітетам країни ухвалювати рішення щодо радянської спадщини на кладовищах, проте частина пам’ятників включена до списку охоронюваних.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.