Поява першої новорічної гірлянди, запровадження «сухого закону» в США та скасування апартеїду в Південній Африці: чим запам'яталося 22 грудня.
22 грудня 1882 року помічник американського винахідника Томаса Едісона, Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво. Спочатку світилися тільки білі, потім білі й червоні, а потім настала черга білих із синім вогників. А ще лісова красуня оберталася за годинниковою стрілкою навколо своєї осі.
Такий вигляд мали перші новорічні гірлянди
22 грудня 1917 року Конгрес США ввів у країні «сухий закон». Всупереч поширеній думці, «сухий закон» був спрямований не проти алкоголю, як такого, а мав покласти край поширеним по всій території США барам, більше відомим, як салуни. Торгівля алкоголем в них була практично неконтрольованою і представники нижчих прошарків населення могли напиватися швидко й досхочу. Крім того, справжньою соціальною бідою стало сімейне насилля, пов’язане з надмірним вживанням алкоголю чоловіками. Цієї мети вдалося досягти – на момент скасування «сухого закону» салуни перестали бути масовим явищем. Лише в деяких Штатах вони збереглися для заманювання туристів.
Представники правопорядку закривають нелегальний бар у Вашингтоні
22 грудня 1993 року Парламент Південно-Африканської Республіки ухвалив тимчасову конституцію, що поклала край політиці апартеїду. Чорношкіре населення країни отримало такі самі права, як і білі громадяни. Зокрема й права голосу на виборах. Також чорношкірі отримали змогу перебувати з білими в одних кафе, ресторанах і їздити одним транспортом. Завдяки скасуванню апартеїду ПАР позбулася міжнародної ізоляції.
Скасування апартеїду з часом призвело до зворотної реакції і суттєво ускладнило становище білого населення ПАР
Фото: Відкриті джерела