Німеччина передасть Греції бронетранспортери Marder, про які німецька збройова компанія Rheinmetall і Україна домовилися в декларації про наміри ще в березні. Натомість Греція має передати Україні 50-річні радянські БМП.
Про це пише Bild із посиланням на джерела в уряді.
Канцлер Олаф Шольц анонсував у вівторок обмін, у рамках якого Німеччина передає Греції 50 німецьких бронетранспортерів Marder, а Греція швидко постачає в Україну бронемашини радянського виробництва.
Проте, за даними видання, йдеться про німецькі бронемашини, на які компанія Rheinmetall подала заявку на експорт до України до Федеральної ради безпеки ще 22 квітня.
“З угодою щодо Marder для України, нарешті, закінчено обговорення”, — сказало джерело в уряді.
Шольц хотів “нарешті покласти край стомлюючим суперечкам про бронетранспортери”, продовжив співрозмовник. Саме тому, за його словами, з Німеччини вивозяться Marder, що все ще функціонують, щоб вони більше не були доступні для України.
Натомість близько 100 радянських бойових машин піхоти типу “БМП-1А1 Схід” мають вирушити з Афін до України.
Це бойові машини піхоти зі складів, які Німеччина продала Греції на початку 1990-х років за ціною 50 000 німецьких марок (близько 25 000 євро) кожна. БМП віком від 50 до 58 років.
Ці радянські машини майже не використовувалися, деякі з них були перепродані з Греції до Іраку та Єгипту або використовуються як навчальні мішені у військових маневрах.
Також Bild стало відомо, що оголошений обмін розглядався в офісі канцлера з 28 лютого, і міг бути проведений не з Грецією, а з Болгарією. Софія запропонувала Німеччині швидко поставити Україні 90 бойових БМП-1 в обмін на 90 Marder з Німеччини, але Берлін не схвалив угоду.
Напередодні голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн закликала федеральний уряд якнайшвидше доставити 50 бойових машин піхоти Marder в Україну.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.