Деякі світові гіганти замість того, що повністю вийти з ринку РФ як було заявлено ними на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, скоротили свою діяльність в режимі "очікування".
Про це йдеться в аналізі KSE Institute в межах проєкту “Самосанкції / LeaveRussia”.
Згідно з даними аналітиків, серед компаній, які відстежуються, 2066 компаній та сервісів не змінювали своєї позиції, 326 – змінювали.
Серед найбільших світових компаній, хто змінив позицію, є такі гіганти як ExxonMobil, Alphabet, Toyota та Microsoft. Всі вони попри свої заяви про повний вихід з РФ змінили статус на режим “очікування”, тобто продовжують підтримувати свої продукти, зберігати часткову активність тощо.
У KSE Institute кажуть, що всього таких випадків 59. І хоча такий шлях притаманний найбільшим компаніям, він найменш популярний, зауважують аналітики.
Найбільше випадків зміни позицій компаній спостерігається у напрямку з “залишитися” на “очікування” (116), “очікування” на “вихід” (61) та “залишитися” на “вийти”.
“Тобто більшість проходить позитивний шлях в єдино правильному напрямку – в бік виходу”, – кажуть аналітики.
Проте є окрема група компаній, які, попри свої попередні заяви, розвернулися на 180 градусів, і вирішила залишитися на ринку агресора.
Це, наприклад, Air Serbia (відновила польоти), німецький виробник агротехніки Claas (все ще працює в Росії; публічно не розголошується) та виробник шин Continental (1 серпня в Калузі відновив роботу завод з виробництва автомобільних шин Continental), український букмекер Parimatch (продовжує свою діяльність в Росії під іншою назвою – Paribet), японські Fujifilm (після паузи все ще працює і рекламує в Росії) та деякі інші.
ДОПОВНЕНО
Компанія Parimatch запевняє, що до Paribet та інших брендів Parimatch в РФ “не має відношення, адже компанія 26.03.2022 «відключила» Росію від програмного забезпечення Parimatch і не дозволяє використовувати бренд на будь-яких платформах і в будь-якому форматі”.
Фото: Відкриті джерела