Волонтери-редактори англійської Вікіпедії перейменували статтю Odessa в Odesa. Відтепер назва статті базується на україномовній транслітерації міста.
Про це повідомляє пресслужба ГО “Вікімедіа Україна”.
Зазначається, що статтю було започатковано 20 років тому, у червні 2002 року, однак тривалий час вона мала назву Odessa. Все через те, що саме такий варіант домінував у англомовних джерелах, на які спирається Вікіпедія.
Після нового аналізу волонтерів-редакторів з’ясувалося, що сьогодні в авторитетних джерелах вже домінує написання з однією “s”.
“Рішення спільноти Вікіпедії перейменувати статтю про Одесу вагоме, бо англомовна Вікіпедія є одним із найпопулярніших вебресурсів у світі. Лише з початку 2022 року статтю про Одесу переглянули понад 1,3 мільйона разів. Також на Вікіпедію спираються чимало джерел інформації, як-то медіа чи інших баз знань. Тож це важливий крок у деколонізації українських топонімів у англійській Вікіпедії”, – зазначив Антон Обожин, редактор української Вікіпедії та член Правління ГО “Вікімедіа Україна”.
Англійська Вікіпедія є найбільшим та найпопулярнішим із понад 300 мовних розділів Вікіпедії. Англомовний розділ містить понад 6,5 мільйонів статей; за 2021 рік його переглянули близько 75 мільярдів разів.
Фото: Facebook ГО “Вікімедіа Україна”
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.