Міністерство оборони США прагне залучити стартапи Кремнієвої долини до фінансування і розробки нових технологій озброєнь і більш спритних постачальників. Таким чином США намагатимуться наздогнати військовий прогрес Китаю.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

Видання пише, що найбільші оборонні компанії США покладаються лише на державне фінансування, що перешкоджає інноваціям. Тим часом Китай просунувся вперед у деяких ключових технологіях,  завдяки використанню Пекіном зовнішніх державно-приватних фондів керівництва.

При цьому американські чиновники зазначають, що Китай за допомогою зовнішніх державно-приватних фондів досяг технологічних успіхів, зокрема у сфері безпілотників, а також у розробці гіперзвукових ракет. За даними сервісу відстеження приватного фінансування PitchBook Data, частка приватного капіталу на оборонному ринку США вже зросла з $1 млрд. у 2017 році до $6 млрд.

Співзасновник Центру інновацій національної безпеки «Гордіїв вузол» при Стенфордському університеті Стів Бланк, зазначив, що за деякими оцінками, вливання капіталу Пекіну в технологічний сектор перевищує 1 трильйон доларів.

«Китай організований як Кремнієва долина, а Пентагон – як детройтський автовиробник. Це нечесна боротьба», – сказав він.

Адміністрація Байдена нещодавно запросила 115 мільйонів доларів на фінансування нового підрозділу Пентагону під назвою «Управління стратегічного капіталу», який покликаний залучити більше інвестицій, зокрема венчурного капіталу, в компанії, що виробляють технології та продукцію, які вважаються критично важливими для військових.

Як повідомлялося раніше, у Пентагоні вважають, що Збройні сили США мають бути готовими до можливої конфронтації з Китаєм.

Фото: відкриті джерела