Categories: Україна

Перший епізод справи «Роттердам+» направлено до суду, – НАБУ

НАБУ і САП скерували до суду перший епізод справи "Роттердам+" за обвинуваченням шістьох осіб у завданні споживачам електроенергії збитків на понад 19 млрд грн протягом 2016-2017 рр.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

За версією слідства, у так звану формулу “Роттердам+”, яка була затверджена у 2016 році НКРЕКП задля розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме – на транспортування вугілля в Україну з порту у Роттердамі. В результаті використання такої методики обчислення протягом 2016-2017 рр. кінцеві споживачі переплатили понад 19 млрд грн, що підтверджується висновками експертиз. Збитки, завдані через застосування формули у 2018-2019 рр., розслідувані в окремому провадженні, матеріали в якому відкрито стороні захисту для ознайомлення.

На думку НАБУ, ухвалити таку формулу розрахунку вартості електроенергії НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте в березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок, відбулось зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності.

Як ми писали, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 26 жовтня 2022 року повідомили про підозру ще 15 особам, причетним до запровадження та дії формули «Роттердам+», через яку впродовж 2018-2019 років споживачам електроенергії було завдано збитків більш як на ₴20 мільярдів.

Фото: Відкриті джерела

Бичек Станіслав

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago