Categories: Війна

Половина біженців з України планують повернутися жити на Батьківщину — опитування

Тільки 50% з тих, хто виїхав з України після 24 лютого 2022 року планують повернутися після війни, свідчать результати онлайн-опитування.

Про це свідчать результати опитування, проведеного українським Інститутом майбутнього.

Основні причини виїзду з країни після 24 лютого — це відсутність почуття безпеки в Україні (58%), турбота про дітей, їхнє майбутнє (58%), підвищений рівень небезпеки (постійні обстріли, загроза окупації) (57%).

  • 46% респондентів зазначили, що кожен з тих, хто виїхав з країни після початку повномасштабного вторгнення, має вирішувати самостійно за себе щодо повернення до України;
  • 21% респондентів відмітили, що українці, які виїхали закордон, мають повертатися відразу після закінчення війни (до процесу відновлення країни);
  • 16,5% — мають повертатися, якщо немає загрози окупації;
  • 10,5% — мають повертатися після закінчення війни та після відновлення/відбудови країни.
  • 36% учасників дослідження відмітили, що їхні рідні однозначно повернуться до країни (вони це твердо вирішили), 32% — що рідні можливо повернуться, якщо в Україні буде безпечно та буде робота, 14% — що їхні родичі навряд чи повернуться, адже вони вже починають облаштовуватися на новому місці, лише 5% — що рідні точно не повернуться, 3% — що за наявністю можливості і самі поїдуть до рідних закордон, 10% — не змогли надати відповідь на дане питання, адже їхні рідні ще не визначилися.

Рейтинг причин, які пливають на рішення людини повернутися до України: родинні зв’язки (60%), звичний спосіб життя та звичне оточення (46%), безпека (42%), наявність роботи (36%), патріотизм (32%), невдачі у спробах облаштуватися закордоном (27%), турбота про дітей (діти мають жити та навчатися в Україні)(16%).

Рейтинг причин, які впливають на рішення людини не повертатися до України: життєві перспективи закордоном (55%), безпека (50%), наявність роботи (48%), турбота про дітей (діти мають здобути нормальну освіту та почати нове життя) (33%), комфорт (28%), відсутність боротьби з корупцією, відсутність люстрації проросійських сил в Україні (27%), родинні зв’язки закордоном (5%).

21% респондентів відмітили, що мають серед своїх друзів/знайомих/колег чоловіків, які виїхали закордон після початку повномасштабної війни, але в цілому не мали на це законних причин/підстав.

47% опитаних вважають, що український біженець закордоном має самостійно вирішувати, чи допомагати йому якимось чином Україні, 28% — має допомагати Україні, переказуючи частину заробітної плати на потреби ЗСУ/волонтерам, 12% — має допомагати родичам/знайомим, які залишилися в Україні, 9% — має допомагати, беручи участь у мітингах, демонстраціях, пікетах, 3,9% — не має допомагати, адже сам потребує допомоги, лише 0,1% — однозначно не має допомагати.

Фото: Відкриті джерела

Ярослав Лепеха

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago