Президент Польщі підписав зміни до закону про судову реформу, які ліквідували так звану Дисциплінарну палату, орган, який викликав критику ЄС.

Про це повідомляє “Польське радіо”.

Підписаний Дудою закон передбачає, що замість скандальної Дисциплінарної палати у Верховному суді буде створена Професійна палата відповідальності, 11 членів якої призначаються президентом з-поміж 33 суддів Верховного суду. Члени Дисциплінарної палати матимуть змогу або піти у відставку, або перейти до іншої палати.

Крім того, судді, звільнені або позбавлені імунітету Дисциплінарною палатою, матимуть право відновитися на своїх посадах протягом шести місяців з набуття законом чинності.

Ще закон передбачає, що сторони судового процесу можуть подати клопотання про перевірку “неупередженості й незалежності” головуючого судді – але лише у справах, де не було винесено вироку.

Лідер владної польської партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський заявив, що сподівається на розблокування фінансування Європейського Союзу після ухвалення змін до закону.

“Сподіваємось, реакція буде належною і відповідною до договорів (ЄС)”, – цитує Качинського польське інформагентство PAP.

А проте, критики вважають, що зміни до судової реформи Польщі є поверховими і не ліквідовують політичного контролю над суддями.

Фото: Відкриті джерела