Глава польського уряду Матеуш Моравецький збирається розробити формулу, в якій, чітко називаючи розбіжності, поважаючи чутливість української сторони в пов’язаних з війною питаннях, Польща зможе проводити “спільну діяльність з Угорщиною в тих сферах, де у двох країн є спільні цінності та інтереси”.
Про це повідомляє Bloomberg.
Причиною спроб перегорнути сторінку напружених відносин між двома східними членами ЄС є те, що обидві країни залишаються закритими від доступу до коштів постпандемічної допомоги ЄС через певне відхилення від демократії.
Угорщина та Польща протягом року неодноразово кидали виклик Європейському Союзу у питанні верховенства права. Але дружба зіпсувалася після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився повністю розірвати відносини з Володимиром Путіним після вторгнення Росії в Україну в лютому.
“Уряд Польщі, тим часом, був одним із найбільш жорстких у ЄС щодо Росії, що спонукало фактичного лідера країни Ярослава Качинського у квітні заявити, що особливі відносини з Угорщиною не можуть тривати “за нинішніх умов”.
Останніми тижнями уряд у Варшаві зайняв дедалі більш конфронтаційну позицію проти блоку та неодноразово звинувачував опозицію в змові з Німеччиною, щоб підірвати її шанси на загальних виборах наступного року.
Фото:Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.