Португалія готується відправити чотири танки Leopard 2 до України.

Про це повідомляє Correio da Manhã.

Як зазначає видання, Португалія має 37 таких бронемашин, 12 з яких є повністю справними.

Як відомо, сьогодні, 25 січня, канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення відправити Україні бойові танки Leopard 2, машини німецького виробництва, яка є однією з найбільш широко використовуваних на Заході. Очікується, що Німеччина також дозволить іншим країнам надсилати свої танки.

Також Вашингтон готовий відправити десятки своїх бойових танків M1 Abrams, змінивши свою колишню позицію. У російській владі вже відреагували на можливе постачання цих бойових машин.

Нагадаємо, що британський уряд оголосив 14 січня, що направить в Україну 14 бойових танків Challenger 2.

А Польща заявила, що готова відправити до 14 своїх танків Leopard 2.

Уряд Норвегії також розглядає можливість надсилання частини своїх танків Leopard 2.

Фінський уряд заявив, що може передати Україні невелику кількість танків Leopard 2, якщо ширша група європейських країн також вирішить зробити це.

Зазначимо, що найбільше на озброєнні цих танків має Іспанія. Загалом країна має на складах 347 Leopard різних модифікацій. Стало відомо, що Іспанія також приєднується до поставок Україні танків Leopard.

Раніше Нідерланди повідомили, що розглядають можливість постачання до України 18 танків Leopard 2, які вони орендують у Німеччини.

А Швеція розглядає можливість передачі Україні своїх танків Stridsvagn 122. Це шведська версія німецьких танків Leopard 2A5. Загалом на озброєнні країни 120 одиниць такої техніки.

Загалом від країн-партнерів має надійти близько 111 танків.

Фото: відкриті джерела