Член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко пропонує Верховній Раді позбавити мандатів усіх народних депутатів, які раніше входили до фракції "Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ).
Відповідне звернення депутат опублікував на своєму YouTube-каналі.
“Я подав до Верховної Ради проєкт постанови про позбавлення депутатських мандатів усіх депутатів – членів фракції ОПЗЖ… РНБО цю партію заборонила, суд це підтвердив, партія ОПЗЖ заборонена. А депутати з ОПЗЖ масово вийшли з фракції, причому багато хто з них виходив, навіть не в’їжджаючи в країну, тому що багато депутатів з ОПЗЖ десь за день, два, три, за десять днів до того, що почалося (повномасштабне вторгнення РФ на територію України 24 лютого – ред.)… “, – сказав Гончаренко.
За словами чиновника, переважна більшість представників “ОПЗЖ” покинули країну та наразі ховаються далеко за її межами. Та водночас вони продовжують тримати мандат народного депутата України і відмовлятися від нього не збираються.
“Настав час забрати у них мандати: немає чого “руському миру” робити в українському парламенті”, – наголосив Гончаренко.
При цьому він уточнив, що для такого рішення є юридичні підстави.
“Конституція України передбачає, що якщо народний депутат не увійшов до фракції, за списком якої він балотувався, або вийшов із цієї фракції, тобто увійшов, а потім вийшов, то це пряма підстава для позбавлення його мандату. Сьогодні фракції ОПЗЖ більше немає у Верховній Раді: “Опозиційна платформа – За життя” стала “Платформою за життя та мир”… Ще якась там група “Відновлення України”. Загалом, якось там сховалися, мімікрирували і думають, що їх ніхто не помітить”, – пояснив Гончаренко.
Другою підставою для позбавлення мандатів членів колишньої ОПЗЖ є їх виїзд з України на постійне місце проживання за кордон.
“Скоро – півроку, як триває вторгнення, і півроку, як деякі з них… тут не з’являються, не живуть в Україні. Виходить, вони виїхали на постійне місце перебування за кордон”, – уточнив нардеп.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.