Понад 80% звернень громадян до кіберполіції стосуються шахрайства.
Про це повідомив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець в ефірі телемарафону.
«Понад 80% звернень громадян до кіберполіції стосується саме інтернет-шахрайства. Найпопулярніші схеми зловмисників – продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства та фішинг», – розповів він.
За його словами, з початку повномасштабної війни додалися ще схеми псевдоевакуаційних перевезень з регіонів, де точаться бойові дії, а також надання в оренду неіснуючого житла. Також викривають схеми псевдоволонтерських зборів грошей.
Керівник кіберполіції порекомендував громадянам насамперед переказувати гроші на благодійність лише перевіреним особам або офіційним фондам.
«Завжди звертайте увагу на наповнення сторінки волонтера, дату завантаження матеріалів, кількість підписників, у більшості публічних діячів профілі в соцмережах верифіковані, на це також варто звертати увагу», – наголосив він.
А для захисту грошей на банківських рахунках правоохоронець закликав громадян не повідомляти стороннім дані банківських карт, не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, а для купівлі-продажу обирати лише перевірені сервіси.
Раніше ми писали, що одним із найпопулярніших видів шахрайства в інтернеті є нібито фінансова допомога для постраждалих від війни.
Фото: відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.