Categories: Війна

Правозахисник і журналіст Максим Буткевич потрапив в полон, батьки не мають з ним зв’язку

Співзасновник Центру прав людини ZMINA та “Громадського радіо” правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон під час військових дій у районі населених пунктів Золоте і Гірське Луганської області.

Про те, що Максим Буткевич разом зі своїм взводом потрапив в полон, стало відомо з пропагандистського відео, яке розповсюдили росіяни 24 червня.

Пізніше батькам Буткевича офіційно повідомило про полон керівництво роти, в якій служить Буткевич.

Мати Буткевича Євгенія у коментарі виданню “Бабель” розповіла, що відколи дізналася про полон не мала ні зв’язку з ним, ні інформації, де від перебуває і в якому він стані.

За її словами, питанням визволенням Буткевича займається Об’єднаний центр із пошуку та звільнення полонених (курується СБУ і Головним управлінням розвідки). Ніякої інформації щодо сина жінка досі не отримала – на всі запити їй відповідають, що “справа опрацьовується”.

Мати Буткевича додала, що зі взводу її сина на зв’язок виходили лише двоє полонених. Було два дзвінки – 25 і 26 червня.

Максим Буткевич – український правозахисник і журналіст, що став до лав української армії у березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Першу вищу освіту здобув на факультеті філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Пізніше здобув ступінь магістра мистецтв, вивчаючи прикладну антропологію в Університеті Сассекса (Велика Британія). Працював журналістом на всеукраїнських каналах та британському “Бі-Бі-Сі”. Став співзасновником Громадського радіо,  де також працював журналістом та ведучим у 2013-2014 роках.

Близько 10 років Максим Буткевич присвятив правозахисній діяльності. Зокрема входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

До останнього часу був координатором проєкту “Без кордонів”, спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу Громадського Здоров’я.

Протягом багатьох років є одним із модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Фото: Відкриті джерела

pmuzychenko

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago