Categories: Війна

Про мелітопольських партизанів написали в американській газеті The New York Times

Партизан із позивним "Сварог" з дозволу українських військових розповів про успішні спецоперації українського підпілля в окупованому Мелітополі.

Відповідну статтю опублікували у The New York Times.

За словами Сварога, головна мета партизанів – показати окупантам, що вони не зможуть спати спокійно.

Як зазначив партизан, після вторгнення його направили до схованки на складі під Мелітополем, де він знайшов вибухівку, детонатори, автомати Калашнікова, гранатомет і два пістолети з глушниками. Мелітополь, де діє Сварог, відтоді перетворився на центр опору. Атаки в місті тривають уже кілька місяців.

Під час нападу минулого тижня колега “Сварога” замінував машину колаборанта Олега Шостака, який відповідає за пропаганду. Сварог сказав, що його команда заклала бомбу під сидіння водія, налаштовану так, щоб вибухнути при запуску двигуна. Унаслідок цієї операції Шостак отримав поранення, але вижив. В цій місії партизан участі не брав.

Сварог поділився, що неважливо, виживуть чи загинуть люди, яких вони атакують. Важливим є сигнал, який вони посилають із кожним ударом:

“Ви ніколи не будете в безпеці”.

Інші два партизани, які діють на окупованому південному сході України, розповіли по відеозв’язку про підпільний осередок під назвою “Жовта стрічка”, що проводить ненасильницькі акції – партизани розклеюють листівки та малюють графіті.

Ще один військовий чиновник розповів The New York Times про отруєння в Запорізькій області, унаслідок якого загинули близько 15 російських солдатів, і про диверсію на елеваторі в Херсонській області, завдяки якій росіяни не змогли викрасти 60 тисяч тонн зерна. Партизани також стояли за вибухом 13 серпня, який вивів із ладу залізничний міст, що зʼєднує Мелітополь із Кримом. Це зупинило поставки російської військової техніки до Запорізької області.

Українське підпілля на окупованій території вважає зрадниками поліцейських, муніципальних і регіональних державних службовців та вчителів. Вони заявили, що під це визначення не підпадають лікарі, пожежники та працівники комунальних підприємств.

Зараз у центрі уваги вчителі, які погоджуються працювати за російською освітньою програмою.

Партизани, як зазначили, не будуть нападати на них, але намагатимуться публічно принизити у листівках, які вони розклеюють на стовпах електропередач.

Українські військові почали готувати партизанів за кілька місяців до вторгнення. Паралельно Сили спеціальних операцій України формували більш структуровану та секретну програму, яка включала інструктаж з диверсій та вибухів.

Діяльність партизанів помітно активізувалася останніми тижнями, коли українські сили перейшли в контрнаступ на півдні. За операціями в тилу ворога слідкують два підрозділи у складі Збройних сил: Служба військової розвідки та Сили спеціальних операцій України.

Фото: The New York Times

 

Ольга Крижановська

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago