Крадіжка статуетки Кубка Жюля Ріме з футболу, спробав крадіжки літака в СРСР та проголошення незалженості Республіки Лакота: чим запам'ятався 19 грудня

19 грудня 1983 року з будівлі бразильської федерації футболу викрадено статуетку оригіналу Кубка Жюля Ріме з футболу. Трофей витягли зі спеціально виготовленої сталевої шафи з лицьовою стороною з куленепробивного скла. Скло було обрамлено дерев’яною рейкою, чим і скористалися викрадачі, виламавши її за допомогою невеликого лому. Після крадіжки Кубок Жюля Римі так і не вдалося відшукати. У 2015 році було знайдено лише його частину — основу з лазуриту.

Четверо людей було заочно визнано винними у скоєнні крадіжки трофею

19 грудня 1985 року відбулося викрадення літака Ан-24. Пасажирський літак Ан-24Б підприємства «Аерофлот» був захоплений одним із його пілотів, після чого направлений до Китаю. Внаслідок цього інциденту ніхто не загинув. Викрадач — другий пілот, 33-річний Шаміль Гаджі-Огли Алімурадов, був пізніше засуджений китайським судом до восьми років тюремного ув’язнення, але 1989 року його екстрадували до СРСР, де 1990 року Гаджі-Огли був засуджений до п’яти років позбавлення волі.

Цапом відбувайлом за угон лайнера зробили командира літака, якого звільнили з авіації

19 грудня 2007 року активісти племені Лакота проголосили незалежність Республіки Лакота. Групу, яка ініціювала проголошення «республіки», очолював Рассел Мінс. Найбільшу популярність Республіка Лакота одержала через свою безумовну антиамериканську спрямованість. Від її імені були висунуті претензії на частину території США, яка вважається батьківщиною племен лакота, у тому числі — частини штатів Північна Дакота, Південна Дакота, Небраска, Вайомінг і Монтана. Втім, незважаючи на такі амбітні плани, вона так і лишилася лише в Інтернеті.

Так Республіка Лакота мала би виглядати на карті 

Фото: Відкриті джерела