Categories: Світ

П’ята частина українських біженців хоче залишитися в Литві

Значна частина українців, які приїхали до Литви як біженці і зареєструвалися в службі зайнятості, хотіли б залишитися і працювати в цій країні.

Про це пише LRT. 

За даними опитування, проведеного Службою зайнятості, 17% українців, які зараз проживають в країні, планують залишитися, а 31% не визначилися зі своїми планами на майбутнє. Результати ґрунтуються на опитуванні 399 осіб.

“Ми почали працювати з українською цільовою групою три місяці тому. Обслуговуючи іноземних громадян, ми повинні ближче їх пізнати, з’ясувати їхні демографічні характеристики, очікування та плани на майбутнє”, – йдеться у повідомленні Служби зайнятості.

Згідно з даними, більшість біженців, які перебувають на обліку в службі зайнятості, становили жінки 30-49 років, 27,1% – 40-49 років, 17,3% – молодь 16-29 років, 16,8″ – українці віком від 50 років. Більш ніж кожен другий має вищу освіту.

Більшість біженців, 38%, прибули з центральної частини України, 26% зі сходу, 21% з півдня і 15% з півночі. Опитування показує, що більше третини жінок-біженок одружені. 64%, приїхали до Литви з неповнолітніми дітьми.

Під час опитування 87% респондентів сказали, що литовці їх дуже добре прийняли. На запитання, з ким вони обговорюють свої проблеми, більшість відповіли, що це члени сім’ї, друзі та знайомі, а менше звертаються за допомогою до державних установ чи громадських організацій.

Більшість із них хотіли знайти тимчасову роботу. Серед респондентів 45% знайшли роботу. Більшість із них задоволені умовами праці та атмосферою на роботі, а заробітною платою задоволений лише кожен другий. Невелика кількість українців цікавилися можливостями професійного навчання та навчання, а деякі були працевлаштовані за допомогою субсидій. Опитування проводилося у травні.

В свою чергу у Швейцарії багато українських біженців працевлаштувались у таких сферах, IT, консалтинговий сектор і ресторанний бізнес. Про це пишуть місцеві ЗМІ. У країні зареєструвалось щонайменше 54 тисячі наших співгромадян, які втекли від війни. А близько однієї тисячі з них отримали дозвіл на роботу. Українці в Швейцарії мають однорічний дозвіл на тимчасове проживання з правом роботи. Влада забезпечує їх житлом, соцвиплатами та медичним обслуговуванням, а діти можуть відвідувати школу.

Фото: Відкриті джерела

pmuzychenko

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago