Російські хакери можуть готувати нову хвилю кібератак проти України та організацій інших країн, які підтримують нашу державу.
PRODUCTION - 12 February 2023, Berlin: Illustration: Fictitious html pages and hacker programs are seen on screens while a man has his hands on the keyboard. Photo: Annette Riedl/dpa (Photo by Annette Riedl/picture alliance via Getty Images)
Про це йдеться у звіті Microsoft, повідомляє Reuters.
«З січня 2023 року корпорація Microsoft спостерігає, як російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні й військові об’єкти України та її партнерів», – зазначається в документі.
За їхніми словами, одна група «схоже, готується до нової деструктивної кампанії».
Microsoft виявила, що особливо активна команда Sandworm, яка випробовувала «додаткові можливості програм-здирників, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання».
Такі атаки передбачають проникнення на сервери організацій, шифрування даних і вимагання коштів в обмін на відновлення доступу. Програми-здирники використовуються і для прикриття більш зловмисної діяльності – знищення даних. Від січня того року корпорація виявила щонайменше дев’ять різних «чистильників» і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш ніж 100 організацій нашої країни.
Microsoft наголосили, що також зросла кількість прихованих російських кібероперацій, спрямованих на компрометацію українських організацій на Заході.
«У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб’єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України», – пояснив гендиректор Центру аналізу цифрових загроз корпорації Microsoft Клінт Воттс.
Як стало відомо, пропаганда РФ створює фейкові акаунти українських військових у соцмережах.
Фото: getty images
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.