Для ударів по Сумській області в ніч проти 24 березня РФ використовувала свої аналоги американських плануючих бомб JDAM-ER.
Про це пише Defense Express.
Як повідомляється, Defense Express з власних джерел отримав фото уламків, на яких можна упізнати так званий аналог JDAM-ER, про існування якого вперше стало відомо на початку січня цього року.
Зазначається, що аналог вперше застосували по окупованому Донецьку 12 березня, коли ця авіабомба впала у північно-західному районі міста. А за інформацією від командування Повітряних сил ЗСУ російські війська здійснили скидання 11 бомб, що планують, як мінімум частина з яких є саме аналогами JDAM-ER.
Аналогічні уламки були якраз зафіксовані у самому Донецьку, де було точно відомо використання комплекту, який перетворює звичайну 500-кілограмову фугасну ФАБ-500М-62 на таку, що планує з корекцією за супутниковою навігацією. Зокрема про це говорить форма крил, а також кріплення.
З огляду на фото, модуль в якому можуть розміщуватись елементи керування польотом боєприпасу вцілів. Це дозволить точно визначити систему навігації і якщо вона складається лише з супутникової – реалізувати боротьбу з цими аналогами JDAM-ER шляхом створення завад для GPS, ГЛОНАСС та інших подібних систем. Але у будь-якому випадку, найефективнішим засобом боротьби з цією загрозою є саме знищення носіїв цих бомб.
Також у Defense Express зазначили, що вкрай важливо дізнатися походження електронних компонентів, що, можливо, дозволить придушити канали їх постачання, визначити завод-виробник готового виробу, реальну складність виробництва такого виду боєприпасу у РФ, а також технологічний рівень виробництва.
Зазначимо, Joint Direct Attack Munition (JDAM) – комплект обладнання на основі технології GPS, що перетворює прості вільнопадні бомби у всепогодні кориговані (“розумні”) боєприпаси.
JDAM являє собою комплект із крил, що кріпляться в середній частині бомби, і хвостового блоку, має кероване оперення, що дозволяє бомбі маневрувати. Там же знаходиться і комп’ютер з навігаційним устаткуванням.
Бомби обладнані комплектом JDAM спрямовуються до цілі інтегрованою інерційною системою наведення в парі з GPS-приймачем поліпшеної точності, що забезпечує їм заявлену дальність дії у 28 кілометрів від точки скидання. Кругове імовірне відхилення показане на випробуваннях становить 11 метрів.
Як ми писали, за даними Bloomberg, США передадуть Україні бомби далекого радіусу дії з GPS-наведенням, вони здатні вражати цілі на відстані 72 км. Пентагон офіційно не оголошував, що надсилає Україні модифіковану версію Boeing Joint Direct Attack Munition, лише заявивши 21 грудня, що надає «точні авіаційні боєприпаси», які включені до допомоги в розмірі $1,85 млрд.
Однак дві особи підтвердили Bloomberg, що йдеться про бомби типу JDAM підвищеної дальності, відомі як JDAM-ER. Вони можуть вражати ціні на відстані 72 км. Виробництво таких боєприпасів здійснює компанія Boeing.
Фото: Відкриті джерела