Від початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 434 злочини проти культурної спадщини України.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
“Станом на 22 липня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало вже 434 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Загалом внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень 129 об’єктів культурної спадщини. Серед них – 22 пам’ятки національного значення, 100 – місцевого значення та 7 – щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Також пошкоджено 105 об’єктів цінної історичної забудови”, – йдеться у повідомленні.
За функціональним призначенням серед культурних об’єктів, що були знищені або постраждали від загарбників: 149 релігійних споруд, з них 50 перебуває на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова; 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст.; 33 музеї та заповідники; 41 бібліотека; 65 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших закладів культури.
Загалом злочини російської федерації зафіксовано в 15 регіонах України: 99 – у Харківській області; 97 – у Донецькій області; 79 – в Київській області; 44 – в Луганській області; 38 – в Чернігівській області; 28 – у Сумській області; 16 – у Запорізькій області; 8 – у Миколаївській області; 6 – в Житомирській області; 5 – у Києві; 5 – у Херсонській області; 4 – у Дніпропетровській області, 2 – в Одеській області, 2 – у Вінницькій області, 1 – у Львівській області.
В МКІП додали, що інформація щодо воєнних злочинів росії проти культурної спадщини продовжує надходити. Фахівці перевіряють і систематизують отримані дані та оприлюднюють їх на спеціальному сайті.
Зафіксувати злочини рф проти культурної спадщини України можна на національній платформі: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.