Є такі екосистеми, які швидше за все не відновляться вже ніколи.
Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
«Ми постійно збираємо інформацію. Усі ті кейси, які зафіксовані, щодня додаються до мобільного додатку «Екозагроза», до якого може долучитися кожен. На сьогодні ця цифра вже перевищила 200 млрд грн. І ми продовжуємо фіксувати ці збитки», — сказав Стрілець.
Він уточнив, що деякі збитки не можна перевести у фінансову площину.
«Є такі екосистеми, які, мабуть, не відновляться ніколи або на це знадобляться сотні років. Якщо йдеться про згоріле дерево, яке росло 50-100 років, або випалені гектари цінних територій. І жодні кошти їх не відновлять», — пояснив міністр.
При цьому лише на ЧАЕС та в зоні відчуження загальна сума збитків, яку завдали окупанти РФ, вже досягла 2 млрд грн. У міністерстві впевнені, що ця цифра зросте, коли завершаться роботи щодо виявлення фактів пошкоджень.
«Робота ще продовжується. Упевнений, що найближчим часом остаточна сума буде розрахована для того, щоб покласти її у загальний кошик збитків та заявити про неї, щоб відшкодувати», — наголосив він, зазначивши, що на міжнародному рівні буде знайдено відповідний механізм відшкодування.
«Сьогодні ми маємо перемогу, оскільки весь світ розуміє, що це був акт ядерного тероризму. Немає жодного аналогічного факту у світі. Світова спільнота знайде разом із нами правильні механізми для того, щоб притягти окупанта до відповідальності й не лише засудити, а й відшкодувати збитки», — наголосив міністр.
Він також наголосив, що Росія повинна, зокрема, компенсувати і моральні збитки працівникам ЧАЕС — «тримати понад 30 діб без ротації, це травма, за яку Росія має заплатити відповідну ціну».
Фото: Pixabay
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.