За даними міжнародної групи вчених та експертів із цифрових технологій, які відслідковують крадіжки, група фахівців займається контрабандою цінних історичних артефактів із України до Росії.
Про це повідомив вчений антрополог, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, Брайан Деніелс виданню “The Guardian”, повідомляє Українська правда.
“Зараз є дуже вагомі докази того, що це навмисний крок Росії, коли певні картини та прикраси вишуквалися й були вивезені до Росії”, – каже Деніелс.
З лабораторії в американському штаті Вірджинія Деніелс та його колеги стежили за розграбуванням та знищенням культурних цінностей із початку вторгнення Росії в Україну та виявили закономірності у злочинах.
Увагу росіян значною мірою зосереджено на дорогоцінному скіфському золоті.
“Ці предмети візуально приголомшують, і зараз так багато повідомлень про крадіжки, що очевидно, що це стратегія”, – сказав Деніелс.
“Українці, звісно, теж дуже зацікавлені в тому, щоб ми склали список украдених речей”, – додав він.
Вчений не знає, чи була грошова цінність найважливішим фактором для росіян, чи предмети були обрані через їхнє культурне значення.
“Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами”, – зазначив Деніелс.
За його словами, крадіжки, як правило, відбуваються після жорстких допитів музейних зберігачів та наглядачів.
Спроби Росії знайти та вкрасти заховані артефакти в окупованих українських містах стають все більш рішучими.
“Ми все більше непокоїмося про музейних працівників та співробітників служби безпеки, особливо коли вони опиняються за лінією росіян”, – сказав Деніелс.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.