Розстріл військового: Ім’я практично встановлено, буде офіційна заява президента

Ім'я розстріляного росіянами українського військового, відео з яким нещодавно з'явилося в мережі, практично остаточно встановлено, але є ще певні нюанси юридичного характеру.

Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю Василю Голованову.

“(Ім’я – ред.) практично остаточно вже визначено, але ще певні нюанси є юридичного характеру. Давайте дочекаємося, буде офіційна заява президента і буде офіційно заявлено ім’я та прізвище героя, який сказав “Слава Україні”, – повідомив Подоляк.

Нагадаємо, у понеділок, 6 березня, соцмережами почало ширитись відео, на якому український військовий, котрий потрапив у полон окупантів, каже: “Слава Україні”. Відразу після цих слів загарбники розстріляли українця.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак, ймовірно, також коментуючи згадане відео, заявив, що в Росії «культивуються воєнні злочини і відбілюються пропагандою і міфами про «нацистів».

Міністр іноземних справ Дмитро Кулеба звернувся до прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана. Він попросив його розслідувати жахливе вбивство українського військового росіянами.

У «Слузі народу» заявили, що ініціюватимуть присвоєння звання Героя України розстріляному військовому після ідентифікації тіла.

7 березня у Сухопутних військах заявили, що на відео був військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Тимофій Миколайович Шадура.

Водночас за даними журналіста Юрія Бутусова загиблим, ймовірно, є боєць ТрО з Ніжина Олександр Мацієвський.

Бутусов наполягає, що це саме Мацієвський, оскільки, за його словами, він бачив фото загиблого з моргу і його поранення відповідають пораненням розстріляного на відео бійця.

30 грудня з самого ранку рота вогневої підтримки, в якій Олександр Мацієвський мав посаду снайпера, зайняла позиції в районі міста Соледар Донецької області. Ніжинська тероборона втримала лісопосадку, втримала усі позиції, крім однієї. Під час бою зв’язок з групою бійців та Олександром Мацієвським було втрачено. Спроби його взводу дістатись цих позицій зустріли вогонь ворога, було зрозуміло, що позицію захоплено.

Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною зокрема Росією, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. Страти чи жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.

Фото: Відкриті джерела

Бичек Станіслав

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago