Categories: Україна

Санкції вводитимуть методично: ОП представив дорожню карту фінансових санкцій Макфола-Єрмака

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) Майкл Макфол представили дорожню карту фінансових санкцій проти РФ.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Документ містить аналіз впливу раніше запроваджених обмежень на фінансову систему Росії, перелік рекомендацій для посилення тиску на державу-агресора та карту ризиків щодо реалізації санкційної політики.

Зазначається, що розроблені пропозиції базуються на залежності РФ від західних резервних валют, ринків і банків, зокрема в торгівлі. Мета санкцій — позбавити Росію фінансових потоків, які вона спрямовує на спонсорування війни.

Автори документа пропонують:

  • накласти повні блокувальні санкції на весь фінансовий сектор рф;
  • цілком відмовитися від надання послуг та співпраці з агресором у фінансовій сфері;
  • досягти інституціональної ізоляції, розпочавши перехід до нової економічної політики без участі рф.

Група Макфола-Єрмака розробила детальні пропозиції для запровадження згаданих санкцій:

  • Необхідно накласти повні блокувальні санкції на 30 найбільших російських банків з державним капіталом, Московську біржу, Національний розрахунковий депозитарій, Національний кліринговий центр. Індивідуальні санкції мають бути розширені на російських чиновників, відповідальних за фінансову політику.
  • РФ має бути визнана державою-спонсором тероризму і включена до чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF). Єдиною установою РФ для операцій з товарами, щодо яких не запроваджено санкцій, може залишитися “Газпромбанк”. Для цього він має отримати спеціальну ліцензію, яка дозволить здійснювати обмежений обсяг операцій та повністю заблокує інші розрахунки.
  • Необхідно завершити розірвання економічних відносин з Росією. Її мають виключити із західних фондів і компаній. Підприємства та окремі особи мають втратити доступ до послуг з інвестиційного та іншого консалтингу, управління активами, роботи на крипторинках. Група пропонує подальше запровадження повних блокувальних санкцій проти всіх російських банків і фінансових установ.
  • Необхідно досягти інституціональної ізоляції Росії. Для цього запропоновано запровадити жорсткі інструменти контролю над фінансовими операціями з РФ. Суворий централізований контроль і регулювання торгівлі Росії дадуть змогу запобігти крадіжкам технологій та інтелектуальної власності, особливо щодо товарів і послуг подвійного призначення. Стосовно російських підприємств має діяти комплексний експортний контроль.
  • Запровадити нові межі прозорості та розкриття інформації про компанії, які співпрацюють з Росією, задля збільшення ринкового та суспільного тиску. Необхідно посилити вимоги стосовно роботи з РФ і визначити підстави для запровадження вторинних санкцій.

Як зазначили в ОПУ, Дорожню карту фінансових санкцій буде передано інституціям, які відповідають за реалізацію санкційної політики.

Фото: відкриті джерела

Ярослав Лепеха

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago